niedziela, 21 maja 2017

Biblioteka mamy # "Metoda Montessori w domu"

"Naucz mnie robić to samodzielnie" - to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samodzielnie, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

"Metoda Montessori w domu" to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Źródło : www.rm.com.pl

"Metody Montessori w domu" jest to idealna książka dla rodziców dzieci już od drugiego roku życia. Choć w zasadach metod Montessori nie ma przedziału wiekowego, to najlepszy wiek to od 2 do 6 lat. Ćwiczenia są podzielone na różne kategorie m.in.: ćwiczenia wstępne, w codziennym życiu, nalewanie i przesypywanie, sortowanie, kolory.W książce jest 80 różnych zabaw edukacyjnych, dostosowanych już dla najmłodszych dzieci. Na sam początek dobre będzie nalewanie i przesypywanie.

U nas są to dopiero początki w stosowaniu metody Montessori, ale od czegoś trzeba zacząć. Każde z ćwiczeń jest doskonale opisane, co jest potrzebne oraz jak trzeba konkretne ćwiczenie wykonać.Dzięki ćwiczeniom według ustaleń pedagogiki Montessori dziecko uczy się np. dzielenia (sortowania) przedmiotów na żywe i nieżywe, noszenia tacy, przelewania napoju z dzbanka do szklanek, poznawania smaków oraz posługiwaniem się przyborami kuchennymi.


Takie zabawy edukacyjne są dobrym rozwiązaniem do przygotowania dziecka do samodzielności w życiu codziennym, a także to dobry start dla dzieci przedszkolnych.

A Wy korzystacie z metody Montessori w domu??

Zapraszam na stronę internetową Wydawnictwa RM (TU)
"Metody Montessori w domu" (TU)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz