piątek, 29 stycznia 2016

ZDROWY STYL ŻYCIA #unikanie szkodliwych czynników

Alkohol, papierosy czy narkotyki to tylko niektóre z groźnych czynników na jakie narażony jest nasz organizm. Zabójczy jest również stres, pośpiech i życie pod ciągłą presją. Należy więc znaleźć kompromis między życiem prywatnym i zawodowym, tak aby zachować spokój i równowagę psychiczną.


Trzeba mieć umiar we wszystkim, choć wiem, że nie jest to takie proste. Teraz żyjemy szybciej, pod presją. I właśnie to też jest czynnik, który nie pomaga nam w walce o zdrowy styl. A także jedzenie, które jest nafaszerowane niezdrowymi dodatkami.

Dodatki do żywności
Często zdarza się, że dodatki powodują alergię ( choć nie mamy o tym świadomości) , podrażniają żołądek, zmniejszają odporność, zakwaszają organizm. Chociaż spożywane sporadycznie chipsy, słodkie napoje czy słodycze nie powinny nam zaszkodzić, trzeba pamiętać, że podstawą zdrowia jest codzienna zbilansowana dieta obfitująca w warzywa i owoce oraz produkty nieprzetworzone.

Stres
Towarzyszy nam praktycznie w każdej sytuacji, trzeba tylko umieć sobie z nim radzić. najlepszym sposobem jest pozytywne myślenie, kontakt z innymi osobami. oraz odprężenie, a także aromaterapia.

Używki
Kawa, alkohol,papierosy. . . Po prostu trzeba trochę ograniczyć. Filiżanka kawy dziennie nie jest aż taka zła. Z alkoholu wybrałabym czerwone wytrawne wino od czasu do czasu.


Podsumowując trzeba po prostu uważać na to co się spożywa i mieć pozytywne nastawienie do świata. Małe grzeszki czasami i nam są potrzebne, aby osłodzić troszkę życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz